Сега е точно Пет Ное 27, 2020 4:34 am

СОНОВНИК

 • Теми
 • 20100524

  (за повеќе кликни на насловот)

  СОНОВНИК Rsz_dr10

  СОНОВНИК A_bmp10 СОНОВНИК D_bmp10

  by mekici - Comments: 0 - Видено е: 10002
 • 20100516
  (за повеќе кликни на насловот)

  СОНОВНИК A_bmp10

  А - буквата А на сонот ти носи некој нов почеток во животот.

  АБАЖУР -
  ќе имаш среќа во работата, ако ти го правиш - некому ќе му донесете среќа во работата.

  АБОРТУС -
  ќе имаш грижи, поточно пази се од озборување.

  АВАН -
  ако спремаш храна во аван - ќе имате гости, ако гледаш празен - не сте среќни во домот.

  АВАНТУРА -
  ако имаш авантура , те чека...

  by mekici - Comments: 0 - Видено е: 2414
 • 20100516
  (за повеќе кликни на насловот)

  СОНОВНИК D_bmp10

  БАБА - ако ја сонуваш сопствената баба - среќа во домот, туѓа баба -разочарување и болест.

  БАБИНО -
  ако одиш на бабино ќе бидеш важен гостин.

  БАБИЦА - за слободните луѓе значи брак, за венчаните - пород, за старите - болест и непријатна вест.

  БАВЧА - ќе се гордеш со твоите успеси.

  БАГРЕМ - ако цвета, радост, ако е без цвет, тага.

  БАДЕМ...

  by mekici - Comments: 0 - Видено е: 2914
 • 20100516
  (за повеќе кликни на насловот)

  СОНОВНИК D_bmp11

  ВАГА - добивка, ако мериш нешто, несигурност.

  ВАЗНА - чест, ако е со цвеќе полна -пријатно изненадување, ако ти подарат ќе добиеш изненадни пари, ако се скрши - кавга со пријатели.

  ВАМПИР - несреќа, страв.

  ВАЛЦЕР - ако играш во сон - ќе изјавиш љубов некому, ако гледаш како играат други - тага.

  ВДОВЕЦ, ВДОВИЦА - те чекаат поволни моменти.

  by mekici - Comments: 0 - Видено е: 3168
 • 20100516
  (за повеќе кликни на насловот)

  СОНОВНИК D_bmp12

  ГАВРАН -
  ако видиш, среќа, ако го бркаш - ќе победиш во нешто, односно ќе се средат работите, ако слета на покрив - тага, жалост, смрт.

  ГАЃАЊЕ ВО НЕШТО -
  победа, радост, остварување на желба.

  ГАЈДА - носи радост, ако ти свириш гајда, љубовна радост.

  ГАЛЕБ - ослободување од грижи, ако се над море - кавга во бракот,ако се во игра - љубовна среќа.

  ГАЛИЈА...

  by mekici - Comments: 0 - Видено е: 2543
 

Членови кои го разгледуваат овој форум: Никој
Модератори

Никој

Permissions in this forum:

Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Legend
 • Нови мислења Нови мислења
 • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
 • Нема нови мислења Нема нови мислења
 • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
 • Објава Објава
 • Важна тема Важна тема
 • Global announcement Global announcement