АФОРИЗМИ 7 - ЗБУНЕТ

Go down

20100330

Пишување 

АФОРИЗМИ 7 - ЗБУНЕТ Empty АФОРИЗМИ 7 - ЗБУНЕТ
(за повеќе кликни на насловот)


Да не му веруваш, а го сакаш е исто како да не го сакаш, а му веруваш.

Се’ е добро кога добро ќе се сврши.

Постојат мисли кои само телата можат да ги изразат.

За стабилна врска треба секогаш да бидеш спремен да бидеш зад неа, а таа да те поддржува.

Ако ти побара некој нешто што немаш намера да му го дадеш, побарај му го она што знеш дека не би го дал.

Ако ти требаат пари, а не знаеш како да дојдеш до нив, мораш да научиш како да му ги земеш на оној кој знае како да дојде до нив.

Ако те убедува дека како твоето нема, значи нема ни’ намера да го плати.

Подобро е да бидеш аматер во професија која ти одговара од колку да бидеш професионалец во професија која не тиодговара.

Ако имаш премногу обврски и никој не те сваќа, напрај некој екцес кој секој ќе го свати.

Почесто го бараме друштвото на оние кои се прават дека не’ сакаат од тие кои навистина не’ сакаат.

Да се корегираш значи да признаеш дека грешиш, но треба да внимаваш да не признаеш некому кој греши.

Кога треба да одиш некаде каде не ти се иде и треба да правиш тоа што не ти се прави. напрај да не те сакаат таму каде треба да им дојдеш и прави им го тоа што не би сакале да им го правиш.
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот