АФОРИЗМИ 6

Go down

20100223

Пишување 

АФОРИЗМИ 6 Empty АФОРИЗМИ 6
(за повеќе кликни на насловот)


Зошто во морнарица примаат повеќе непливачи ? Затоа што подолго време ќе го бранат бродот.

Како знаеш дека жената е мртва ? Сексот е ист, само има повеќе немиени садови.

Како се разликува орален од ректален топломер ? Па...по вкусот.

Само две работи немаат граница, вселената и човечката глупост, но за вселената не сум баш сигурен.

Стара кинеска поговорка : „ Куче кое лае, не е доволно сварено “.

Паметнатата жена го замолкнува мажот подигајќи ги нозете, а глупита подигајќи го гласот.

Едвај чекам да те дофатам и да те фрлам на кревет. Ќе бидеш жешка и испотена и нема да ти дадам да спиеш цела ноќ. Те сака твојот Грип.

Убавите жени им се потребни на љубовџии и сликари без фантазија.

Сечиј пријател е ничиј пријател.

Кажи ми со кого се дружиш и ќе ти кажам кој си.

Бракот начесто е составен од еден лажго и еден насилник.

На мојата жена почнаа да и’ растат бркови. Добив брачен другар.

Ви пожелувам среќен брак и полно деца од моја страна.

Те сонував ноќеска, срам да ти е !

Жените сексуално ме злоставуваат, секогаш ме избегнуваат.

Во сабота се бањаат мажите кои си ги сакаат своите жени. Тие што се бањаат почесто се сомнителни.

Жена ми никако не смее да дознае дека ја изневерувам. За мене бракот е нешто свето.

Не идам во рајот. Имам одлични понуди од пеколот.

Жените не сакаат рамноправност со мажите, тоа не е ништо, туку со другите жени.

Кога ќе се сретнат маж и жена кои не знаат што сакаат, најчесто завршуваат со брак.

Во болниците и аптеките долго се чека затоа што времето лечи се’.

Жените кои имаат срце, немаат гаќи. Обратно не ме интересира.

Сине, не ја нишај баба ти. Не се обеси заради тоа.

Пред да направиш нешто, треба прво да бидеш некој.
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот