Сега е точно Пет Ное 27, 2020 4:04 am

ФАКТИ, ЦИТАТИ, АФОРИЗМИ, ВИЦОВИ

 • Теми
 • 20120511
  Кој е станат нека го искористи тоа што е до него пружено.

  Каде нема насмевка значи нема да добиеш или не си барал.

  Како ли би изгледала змија да голтне “Вијагра“?

  Престани да лажеш додека глупи луѓе не почнале да ти веруваат.

  Јади кисело, пиј горчливо и ништо нема да може да те изненади.

  Поставувај глупави прашања за да знаеш со кого си имаш работа според тоа како ќе реагира. Ако почне да вреска не ти треба соработка со таква будала затоа што доаѓа до ситуации кога нема да иде како подмачкано.

  Најтешка борба е да се бориш...

  by mekici - Comments: 0 - Видено е: 2383
 • 20120405
  Според саморекламите на Владата изгледа како да живееме во Шведска, а сите ние сме плавуши.

  Квалитетот излегува на површина дури од како сите опции ќе бидат исцрпени.

  Ако направиш повеќе од тоа што се бара од тебе, никој “Фала“ нема да ти рече, но сигурно нема да ти додаде од вишокот кога ќе направиш помалку.

  Прашуваат кога не знаат, кога знаат не кажуваат.

  Сакам многу повеќе пари, ама со лесно. Џабе ми се пари ако почнам сам со себе да зборам.

  Среќата е несреќа на почек.

  Ништо не е вечно, но многу работи за нас се.

  by mekici - Comments: 0 - Видено е: 1305
 • 20120308
  Како се познава заљубена жена? Кога се однесува како да не може друг да фати.

  За страствен бакнеж прво едно пет минути гледајте во лимун.

  Колку има живот во вселената? Исто колку што има живот наутро кога одиш на работа...значи џабе ти е што го има кога е толку далечен.

  За да имаш односи треба добро да се однесуваш.

  Кога имаш поинакво седиште ти се менува и гледиште.

  Што е паралелна димензија? Има шфалер со други димензии.

  Од како ќе станат и облечат тогаш ќе се види како стојат работите.

  На крајот ќе го паметат...

  by mekici - Comments: 0 - Видено е: 1345
 • 20120122
  Кога се нема доверба во љубовта се сведува само на рецка.

  Прво беа само тој и таа, но потоа дојдоа обврските и ги разбркаа.

  Дали повеќе се молат во црква или на жена да им исполни желба?

  Кога бара од тебе нешто што знае дека не можеш, тоа е само будала која си зема за право да те заебава.

  Често велат дека им недостасува љубов, а всушност на голем број им треба лечење на психијатар.

  Тивок е звукот на јајца кога се спремаат, но кога е со љубов тогаш се камбани.

  Не се важни Целзјусови степени, ако одговараат сантими.

  by mekici - Comments: 0 - Видено е: 1653
 • 20111218
  „ Овој бил богат, оној бил богат,па ваков бизнис имале, па онаков, па они правеле вака или така,,, “ Пфф, абе ме удавија со тие богати.
  Уште не сум станал богат, а веќе ми се смачи од богати.

  Секој своето гајле си го бере, а на твоето му се сере.

  Таа треба да направи гола женска од мраз, да му мери време за колку време ќе успее со гушкање да ја стопи, и ако покаже добри резултати тогаш тој е за неа.

  Ако се срами значи ќе те гњави со драми, само ако е смела ќе ти се даде цела.

  Многумина се гризнати од џукели заради организации кои ги подржуваат...

  by mekici - Comments: 0 - Видено е: 1675
 

Членови кои го разгледуваат овој форум: Никој
Модератори

Никој

Permissions in this forum:

Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Legend
 • Нови мислења Нови мислења
 • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
 • Нема нови мислења Нема нови мислења
 • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
 • Објава Објава
 • Важна тема Важна тема
 • Global announcement Global announcement