АФОРИЗМИ 31 - ЗБУНЕТ

Go down

20101208

Пишување 

АФОРИЗМИ 31 - ЗБУНЕТ Empty АФОРИЗМИ 31 - ЗБУНЕТ
(за повеќе кликни на насловот)


За да имаш чувства треба прво искрено да се сакаш себе си, а не заради тоа само така да изгледа пред светот за инает.

Ако сакаш резулатат треба искрено да сакаш да и’ се сака тоа што тебе ти се сака.

Жена со карактер прва бара.

Ти си подобар од тој кој сакаш да бидеш, само злонамерници те излажале дека тој е подобар од тебе.

Некој кога ќе се боцне, лелека, некој па се смее.

На кроток и скромен маж две цицки му се доволни.

Купената љубов се плаќа со тело, другата со душа.

Грев е само ако спиеш со друга со немиени нозе.

Ако не се вметне некоја перверзија, ќе влезе монотонија.

Политичариве кои сакаат да се вратат на власт ги сфаќам како некој кој земал од тебе пари на заем и кај не ти ги вратил, пак ти бара други.

Кога си сам и тажно е се’ тоа значи дека ти се стемнило. А знаеме дека заб повеќе боли ноќе.

Некогаш може ти ме виде мене, а јас те видов тебе. Никој од нас не реагираше. Сега само можеме да си замислуваме како ќе беше ако реагиравме.

Големите цицки имаат рок на траење, помалите секогаш остануваат свежи.

Гол е оној на кого му се очигледни намерите.

Таа знае како да предизвика да ти биде цел.

Кога си напнат немој да криеш, покажи и’ го тоа што го чувствуваш.

По цел ден нешто продаваме, но најубавото и најслаткото си го чуваме за дома.

Прво чекаш да пораснеш, после чекаш да ти порасне тоа што ти е насадено.

Несреќа е ако ти падне уште пред да го покажеш.

Кавгата заради страв од загуба, може да ја предизвика загубата.

Култура е да не бараш веднаш, но ако таа прва ти побара значи дека си претерал со културата.

Некогаш сексот постоел за да се створат деца, сега постои за да се створат чувства.

Преферирај да го работиш тоа што ти лежи.

Лошо е ако те земе за пример.

Колку потврдо настапуваш толку повеќе љубов таа треба да употреби за да те омекне.

Целта на жената е мажот да го омекне и да го направи мал и лигав.

Бев млад и наивен и мислев така треба. Ни сега не знам како треба, ама бар знам дека така не треба.

Главната мотивација на човештвото се парите и сексот...и љубовта кон нив.

Зошто луѓето членуваат во партија?
Подобро со другите заедно да седиш и да јадеш од тортата, па кој колку грабне, отколку да седиш сам и да јадеш гомна.

Биди оној кој си...и уживај во самотијата.

Кога многу те сака доволно е малку за да ја направиш среќна. Кога правиш многу значи не те сака.

Таа е доле, ама како да е горе.

Ако даваш нема да ти се познава. Ако не даваш ќе се познае.

За успешна врска треба разбирање дека различностите не дозволуваат да биде успешна, а истомисленоста води кон монотонија.

Замисли ги укинат религиите, политиката и парите. И што ќе им преостане тогаш на луѓето? Ќе мора да се сакаат.

Како се препознава тотално неписмен? Веднаш се фали со некретнини.

Кој рано рани и два пати може.

Зошто среќно оженет бара и други жени? За и нив да ги направи среќни.

Ако уште ти рипа значи уште е младо.

Природата ги обдарила жените подолго да можат и затоа подолго живеат.

Кога би имал моќ да легнеш која сакаш, бар на раат ќе спиеш.

И стар волк сака младо јагне.

Пред да излезеш од дома прво провери дали си ги исклучил сексиљавите желби.

Тој ја побара за жена, ама таа го одби. Во меѓувреме тој се збогати, а таа се предомисли и така си живееа среќно и весело до крајот на животот.


mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот