ГАФ ЗА ПАМЕТЕЊЕ

Go down

20100929

Пишување 

ГАФ ЗА ПАМЕТЕЊЕ
(за повеќе кликни на насловот)


Водителката на „Australia's Next Top Model“ Сара Мардос, на прогласувањето на победничката го изговорила името на второпласираната Келси Мартинович (19) , но подоцна следело изненадувањето кога од жирито и се јавиле на водителката за да и кажат дека таа е второпласирана. Ова било вистински „ладен туш“ за водителката и натпреварувачките. На крајот водителката изговорила:„Ова не се случува...Не можам да поверувам, навистина ми е жал.Не знам што да кажам...Уф! Победничка всушност е Аманда“! Лажната победничка ја прегрнала водителката, бидејќи тоа секому може да му се случи!
Поради овој гаф цел свет го виде ова не многу популарно шоу

avatar
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот