АФОРИЗМИ 14 - ЗБУНЕТ

Go down

20100525

Пишување 

АФОРИЗМИ 14 - ЗБУНЕТ Empty АФОРИЗМИ 14 - ЗБУНЕТ
(за повеќе кликни на насловот)


Кој има троши, кој нема продава демагогии.

Можеш да имаш цел, но може да ти се спротистави оној кој го третираш како начин.

Завидува за нешто што друг го има, а тој си го заслужил, иако само тој вели така.

За да останеш млад со духот треба да се држете за раце и на стари години.

Избегнувај ги тие кои те критикуваат за твое добро, биди со оние кои те прифаќаат каков си, без желба да те менуваат, така најдобро ќе сватиш како треба.

Моќта ја прикрива глупоста која е немоќна да се прикрие во нормални околности.

Нагоните не’ тераат да посакуваме и сурово не’ казнуваат за секоја непослушност.

Постои културно и некултурно барање. Што сакаат жените, тука е измеѓу.

Предрасуда е дека тие што се секси знаат добро и да се сексаат.

Случајно дознав дека сум бил будала, и нормално последен дознав.

Ме провоцира женски газ кој е голем колку моите две дланки, а како се големи тоа значи дека сум толерантен.

Бизнис секс трае пет минути оти бизнисменот веќе се докажал.

Наебување е ког сите мислат дека си имал секс, а не си имал.

Често сакам искрено да влезам, а неискрено да се извлечам.

Животот има смисол само кога сум длабоко навлезен во изворот на женската интелигенција.

Начинот е важен да стане цел за да не пати од половина.

Кој има не се фали, кој се фали сака да си ја надокнади фаличноста.

Кога би имал моќ сите жени ќе ги направам грешнички и нема да има веќе поштени оти сите исто зборат и не знаеш која каква е.

Се мислам кај тргна светов кога се’ повеќе машки се замараат со мојот изглед, а наводно не се педери.

Моите пет минути ги замислувам качен на нешто што досега ми изгледало невозможно.

Ќе те привлече и заведе со слатки мали лаги, а ќе те одбие и разочара со горчливи големи вистини.

Ако не покажеш чувства тогаш си бесчувствителен гад, ако покажеш тогаш си љубоморен манијак.

Начинот е поттикнат заради идеологијата, целта докажува дека било само демагогија.

Принципот „ Ништо не е случајно “ е најочигледен кога ти се упикува додека не ти побара пари на заем или да му бидеш жирант.

Кога правиш нешто за кое знаеш дека си сигурно во право, а немаш подршка заради малоумни предрасуди, тогаш сигурно наебуваш.

Не ме нервирај оти ќе те грабнам со петелот рано посабајле, а ќе те пуштам со петелот следното утро.

Кога би имал моќ би направил секој втор да го утепа гром, за да не може да викаат „ Втор си ми “.

Точно е дека образованието нуди подлога за културно однесување, но најчесто предизвикува подмолно однесување.
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот