АФОРИЗМИ 12 - ЗБУНЕТ

Go down

20100506

Пишување 

АФОРИЗМИ 12 - ЗБУНЕТ Empty АФОРИЗМИ 12 - ЗБУНЕТ
(за повеќе кликни на насловот)


Кога и да пресечеш секогаш ќе бидеш виновен, а виновен си, што бараш да се дружиш со такви луѓе кои ќе те натераат да пресечеш ?

За повеќето од оние за кои мислев дека се филозофи во виртуелнит свет, после испадна дека се само обични манијаци.

Секој пат е предодреден за предодредени, а оние кои не се, не им следуваат кондури.

Добар човек е лош човек кој си ја контролира лошотијата.

Секој состанок е на слепо без разлика дали го знаеш или не. Кој знае што ви се увртело во глава во меѓувреме.

Често се случува кај тие што убаво изгледаат да не им треба карактер и треба да личиш на елка со шарени подароци за да ти обрне внимание.

Песимист за себе оптимист за другите оти на другите секогаш им е полесно.

Човекот е човек ако не е примитивен или досаден.

Идеалниот партнер изгледа као ја, само што е женско.

После разделба може да имам жал за неа само ако и’ палам свеќа.

Никој не може да и’ одолее на права жена, дури ни жена.

Сексот е уметнички израз. Да се изразиш правилно мора да си уметник или ќе бидеш обичен плагијатор.
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот