АФОРИЗМИ

Go down

20091202

Пишување 

АФОРИЗМИ Empty АФОРИЗМИ
(за повеќе кликни на насловот)Не е важно да бидеш прв, важно е да бидеш пред вториот.

Многу жени сакаат да ги покажуваат нозете, па и пошироко.

Девојките се како саксии. Додека не ставиш нешто во нив, служат само за украс.

Имав добра идеја, ама не ја спроведов во тело.

Левата нога и кажа на десната : - Меѓу нас е свршено !

Њутн лаже. Лесните паѓаат побрзо.

Лошата вештерка ја клетвоса Ружа да се боцне дури на 18 - ти роденден.

Жените се како вино. Колку се постари се’ повеќе личат на буре.

Нека ти е лесна црната жена.

Машките се како мастики за џвакање. Прво се слатки, а потоа се лепат.

Жена е како книжна пара. Колку повеќе се употребува побрзо ќе ја загуби вредноста.

Ма колку и да е топла сликата, не’ гледа од ладен ѕид.

Сладокусците и животот лесно го варат.

Се‘ се бара на заем, само половиот орган не.

Колку повеќе се трошат зборови на една слика, помалку вреди.

Кој нема со себе што да разговара, нема ни со друг.

Колку чекори одредува Господ, а каде со нив ти препуша на тебе.

Кога законот ќе затаи, пиштолот окинува.

Пижамите и робијашките кошули асоцираат на мирување.

Склопени дланки молат или дават.

Рекламата многу изложува, а малку покажува.

Петелот е секогаш во опозиција. Кукурика додека другите спијат.

“ Ќе “ е идно време од глаголот “ лажам “.

Оружјето на војникот, медалите на генералот.

Тој никогаш не честита нова година. Тој е против нарачани поздрави.

Побрзо би прифатил совет од стогодишник отколку од прочуен лекар.

Само кога гледаме икона имаме очи на светец.

Жените се делат на вдовици и на тие што работат на тоа.

Низ мојот живот поминаа многу будали. Само јас останав.

Фармерите обожаваат да влегуваат во фармерки. Посебно во тие што стенкаат и забиваат нокти во грб.

Иделен графит за кинескиот ѕид. “ Излез од дворот“.

Жените се дотеруваат затоа што кај мажите сетилото за вид е поразвиено од паметот.

Таа ми кажа како се вика. Сега знам на што сум.
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот