АФОРИЗМИ 5 - ЗБУНЕТ

Go down

20100321

Пишување 

АФОРИЗМИ 5 - ЗБУНЕТ Empty АФОРИЗМИ 5 - ЗБУНЕТ
(за повеќе кликни на насловот)


Бракот е инспирација за песната “ А могло је бити боље“.

Тој кој се оженил за брзо време ќе свати дека се оженил и за мајка и‘.

Бракот е обид да спречиш некој друг мајмун да се лигави врз неа.

Бременоста подразбира брак, бракот бреме.

И мене ме загрижувше абортусот додека не научив пола саат порано да го
вадам.

Нежноста на мајката се гледа во примерот кога му љупи јаболко на детето, а за себе ги двои најскапаните.

Мојот однос со бившите е најочигледен кога ни со мачење не би признале дека имале нешто со мене.

Порано се знаеше што од каде влегува и што од каде излегува.

Како да ја доведеш најбргу до оргазам ? Ставаш слика од нејзините родители крај креветот и и’ велиш : „ Замисли како би реагирале твоите кога би знаеле што правиш сега “.

Кој лиже, зло не мисли.

Тој што често пишува за секс нема време за него.

Мажот е сликар, жената е платно. Од надареноста на сликарот и квалитетот на платното зависи каква ќе испадне сликата.

Ги разбирам лезбејките...и тие знаат што е убаво.

Јазичен спор или јазик од пензионер.

Дојдете лезбејки да се дружиме оти и јас сум лезбејка, многу сакам жени.

Љуби ја ближната своја...еби ја другарка ти твоја.

Сакајте се, ебете се...затоа лошо звучи во лутина кога ќе си кажат “ Еби се !“.

Се притресува и стресува за да се истресе.

Ако си успешен на љубовно - сексуален план тогаш ќе правиш утки на работно - организационен, оти ќе ти се спие.

Во социјализмот сексот беше за општонародно добро, а сега е приватен капитал.

Како ќе познаеш дали те изневерува ? Уште од врата ќе ја дофатиш и по вкусот ќе познаеш.

Само жените можат да ја укинат класната поделеност. Да ги освојуваат богатите, да им ги соберат парите и да ги отрујат. Ги имаат сите потребни предиспозиции.

Да зборуваме реално треба да си романтичен, но треба и пари да докажеш дека не си само на муабет туку и на дело.

Деколте...демистификација...дератизација...
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот