АФОРИЗМИ 2 - ЗБУНЕТ

Go down

20100321

Пишување 

АФОРИЗМИ 2 - ЗБУНЕТ Empty АФОРИЗМИ 2 - ЗБУНЕТ
(за повеќе кликни на насловот)


Непријателите сам си ги правам, пријателите ми се прават.

Среќaта треба да биде тајна оти првиот момент кога ќе се пофалиш привлекуваш грабливци.

Со кого не спијам, не му верувам.

Никогаш не би одел на Венера. Таму има венерични болести.

Најлошо е кога не си искрен со себе. На пример ти се оди во ВЦ, а ти одложуваш и ризикуваш,

Во постаро време ги викале разбојнички банди. Во поново време ги викаат партии.

Како сме сите будали гласаме за најбудалите и сме нивни фанови.

Дур не ја соблечеш не можеш да ја знаеш вистината.

Суетен мажјак има многу жени, патетичен само една.

За љубоморство треба да имаш време да смислуваш перверзни сценарија.

Самокритичност - Самојадење гомна.

Еутаназија треба да им се изврши на сите оние кои не ме сакаат

Немам ништо приоритетно, само пробисветно

Што е интимност ? Она со кое не се фалиш.

Комплиментите се како нива од пениси. Кога и да е, ќе наседнеш.

Платен си нереално повеќе отколку си реално корисен или си реално помалку платен од колку си реално корисен.

Не можам да спијам од усни дур не ти се напијам...топла лига, бљак !

Да се видат на кафе е најнечесен предлог, оти кафето предизвикува секс според најнови истражувања.

Добар е оној кој може да го голта нашите глупости без приговор и непрекинато да ни’ простува и да биде толку глупав што ќе не’ смета за посебни.

Па ако си ја имаш мувата на капата ако на пример некој ти викне “ Еј ! “, ќе ти се причини дека ти викнал “ Геј ! “.

Плановите на господ и моите многу се разликуваат.

Животот е газ. Или убаво изгледа или смрди.

Не го познавам баш добро тој другиот во мене.

Религијата е чопоративна заедница, но повеќето ги мрзи да читаат и се сведуваат на обични банди.

Има животни кои треба да се елиминираат заради опасноста која ја преставуваат, но статистички гледано тој процент е многу помал од луѓето кои треба да се елиминираат.

Се’ е на принцип на сугестија. Ако се дружиш со копуци кои ти повторуваат дека си глупав таков и ќе станеш, ако се дружиш со обратните ќе станеш обратен.
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот