АФОРИЗМИ 1 - ЗБУНЕТ

Go down

20100321

Пишување 

АФОРИЗМИ 1 - ЗБУНЕТ Empty АФОРИЗМИ 1 - ЗБУНЕТ
(за повеќе кликни на насловот)


Што значи “Да “ и “ Не “ кај жените ? “ Да “ значи утврдена цена, “ Не “значи ценкање.

Принцип значи да не простуваш.

Љубовта боли затоа што не веруваш во тоа што би требало да поверуваш.

Изневерувањата се тест дали сеуште се сакаат.

Живот без љубов е како сува слива.

Да биде неморален, ништо да не мора.

Премногу е паметна што дури знае работи кои нема никогаш да и’ ги приизнаам.

Машките се топчиња од флипер кое се одбиваат од женските “ да, не, да, не“.

Љубовта трае додека жената сака, ние машките ионака не знаеме што сакаме.

Од голем човек не можеш да се сопнеш.

Најтешко се простува тоа што никогаш не било, а би било да си на нејзино место.

Љубовта знае да боли ако паднете од кревет.

Политика е спротивно од логика.

Смртта е крај за мртвиот, но нов почеток за живите околу него.

Не дошла на ред, тоа е другарство помеѓу маж и жена.

Кога е млад, може, а не знае. Кога е стар, знае, а не може.

Ако употребува големи зборови значи на дело е мал.

Најголем успех е кога децата се од тебе.

Немам ни’ пријатели, ниту непријатели. Да имав пријатели ќе ме извадеа од гомна. Да имав непријатели ќе ме удавеа во гомна.

Некој ќе има семејство, некој дијагноза.

Ако си и’ прв, би требало да се жениш со неа. Ако си и’ втор значи е мажена.

Флертот е можност да јадеш ќотек.

Само нужникот е нужен, се’ друго е релативно.

Зборовите траат додека се изговараат.

Ако му даде секој маж треба да го направи тоа што треба да го направи. Да не и’ се јави повеќе.

И проститутките еден ден ќе се скрасат и ќе си оформат семејство. Кога на Германија и‘ простија, не па ваква ситница.

Почесто сум во друштво со тие кои не ги сакам. Подобро што е така оти кого сакам...

Безчуствителноста е предизвикана од навики. Прашај гинеколог.

Во младоста смисолот е во сексот. Во староста е во аптеките и пензиите.

Од игла до локомотива. Од рачна до ножна прегратка.

Постојат мртви луѓе кои се поживи од многу живи.

Жена која протува неверство е често споменувана заради својата великодушност.

Лицемерието е позитивна особина оти си го мериме лицето и ако нешто му
фали идеме на максиофацијална хирургија.

Само жена која ме сака може да биде посебна, а сите други се никакви и не знаат што сакаат.


Секогаш сум умен и кажувам издржани работи...кој само да ме издржи.

Штом не дава анално значи го чува за посебен кој не си ти.

Прв пат кога бев со женско седевме на клупа до соборниот храм. И тој ден го прогласив за “ Свето лапање “.

Новчаникот е најосетлива ерогена зона.

Ебем историја кога нема иднина.
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот