ЖЕНСКО - МАШКИ АФОРИЗМИ

Go down

20100222

Пишување 

ЖЕНСКО - МАШКИ АФОРИЗМИ Empty ЖЕНСКО - МАШКИ АФОРИЗМИ
ЖЕНСКО - МАШКИ АФОРИЗМИ Images11 (за повеќе кликни на насловот)

Ако напорно работиш „ Никогаш немаш време за неа “. Ако ништо не работиш тогаш си „ Безвреден мрзливец“.

Ако таа има досадна работа и мала плата тогаш тоа е „ искористување“.
Ако ти имаш досадна работа и мала плата тогаш „ Треба да го мрднеш
газот и да најдеш подобра работа“.

Ако добиеш унапредување пред неа тогаш тоа е “ фаворизирање на машките
“.
Ако таа добие унапредување пред тебе тогаш „ и двајцата сте имале
подеднакви шанси“.

Ако кажеш дека убаво изгледа тогаш тоа е „сексуално вознемирување“. Ако не кажеш ништо тогаш тоа е „ машка рамнодушност“.

Ако плачеш тогаш си „ слабак“. Ако не плачеш тогаш си „ неосетлив гад “.

Ако ја удриш тогаш тоа е „ злоставување на жена“. Ако таа тебе те удри тогаш тоа е „самоодбрана“.

Ако нешто одлучиш без неа, тогаш си „ шовинист“. Ако таа одлучи без тебе тогаш таа е „ слободна жена “.

Ако ја замолиш да направи нешто што не и’ се допаѓа тогаш тоа е „ машка
доминација и изживувавње “. Ако таа тебе те замоли такво нешто, тогаш
тоа е „ услуга“.

Ако ти се допаѓа секси женска облека тогаш ти си „ перверзник “. Ако не ти се допаѓа тогаш си „педер“.

Ако сакаш жената да ги бричи нозете и да се одржува во форма, тогаш си „ сексист “. Ако не сакаш тогаш „ не си романтичен“.

Ако се трудиш да останеш во форма тогаш „ се занесуваш “. Ако не се трудиш тогаш си „ простак “.

Ако и’ купиш цвеќе тогаш „ нешто ќе бараш “. Ако не и’ купиш тогаш си „ безобзирен“.

Ако си горд на тоа што си го постигнал, тогаш си „ нарцисоиден“. Ако не си, тогаш си „неамбициозен“.

Ако ја боли главата тогаш таа е „ уморна“. Ако тебе те боли главата тогаш „ не ја сакаш “.

Ако често бараш секс тогаш си „ сексуално загрозен“. Ако не, тогаш „некоја друга е во прашање“.

ЖЕНСКО - МАШКИ АФОРИЗМИ H10
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот