АФОРИЗМИ 5

Go down

20100208

Пишување 

АФОРИЗМИ 5 Empty АФОРИЗМИ 5
(за повеќе кликни на насловот)


Уште еден човек спречен е да изврши злодело. Осуден е невин.

Истерајте го лошото од жените. Втерајте им го доброто.

Њутн е во грешка. Лесните паѓаат побрзо.

Човекот е како слика. Најинтересен е кога ќе се откачи.

Не е се’ така црно. Врзани ти се очите.

Пријателите се како громобрани. Додека не почне невреме, не мислиме многу на нив.

За човековата средина најголема грижа водат жените.

Најголем подвиг е да поминеш низ густа населба со ретка столица.

Мувите се најдобри новинари. Веднаш чувствуваат ако нешто засмрди.

Водите љубов, не кучиња !

Ги излажа сите. Сега вежба на себе.

Фашизам е капитализам плус убиство.

Право машко нема да го видите да готви и пере, тој тоа го завршува пред жена му да се разбуди.

Љубезен моторџија е оној кој има мушички меѓу заби.

Што е четри нозе и рака ? Среќен пит бул.

Ние сме оние за кои нашите родители цело време не‘ опоменуваа.

Жена е како земја. Колку подлабоко ораш, подобро раѓа.

Да се греши е човечки, но ако се потроши гумата за бришење побрзо од моливот, значи по малку си претерал.

Кој последен се смее, не го сватил вицот.

Не се расправај со будала затоа што луѓето може да не ја забележат разликата.

Спротивностите се привлекуваат, а потоа се соблекуваат.

Изеди наутро жива жаба и преку денот не може да ти се случи ништо полошо.

Во сите револуции целта е да се кутне нешто старо, само во сексуалните револуции целта е да се кутне нешто младо.

Да бидеш злобен значи да се одмаздиш однапред.

Тој не пие, не пуши, не брка жени...и не дише.

Да не беше мажот, жената ќе најдеше да припитоми друго животно.

Крстозбор : 69 хоризонтално - вечера за двајца.

Би летувал на поубавиот пол.

Подобро врабец во раце од бела флека на раме.

Сексот ја смирува нервозата, љубовта ја ствара.
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот