АФОРИЗМИ 4

Go down

20100206

Пишување 

АФОРИЗМИ 4 Empty АФОРИЗМИ 4
(за повеќе кликни на насловот)


Идат два капетана. едниот Кука, другиот Лелека.

Подобро е да тестираш кочници од колку после да кочиш со тестиси.

За лелеаво движење и сјај во очите, користете козметика "HEINEKEN" !

Нашиот воздух има своевидна предност. Гледаме што вдишуваме.

Одликувањата се како хемароиди. Секој шупак ги има.

Постојат две животни вистини :
- Машките се попаметни од жените.
- Земјата е рамна плоча.

Која вистина е подобра ? Цела или гола ?

И белата рада има црна сенка.

Најдобра камуфлажа е вистината. Во неа никој не верува.

Да се бориш за мир е исто како да се сексаш за невиност.

Кој на друг чорба му готви, сам во неа му плука.

Невозможно е некој да ме опише. Мора да ме доживее.

Сексот е подобар од логика, ама не можам тоа да го докажам.

Онанијата е само начин среќата да се земе во свои раце.

Чепкање нос за некои е единствен начин нешто да изменат во себе.

Љубовта е нешто убаво. Имам читано за неа.

Жените се како ораси. Џабе ги мазиш.

Натпис од молер и декоратер :
ПОПРАВАМЕ СЕ ШТО СТЕ НАПРАВИЛЕ КАКО САМ СВОЈ МАЈСТОР.

Разликата помеѓу машко и вц хартија е таа што жената никогаш не би ја бакнала хартијата по употреба.

Тик - так, како тоа пролазно звучи.

Најглупо е да се заглавиш во лифт со својот партнер. Ни таа ќе вришти, ни ти ќе се правиш луд.

Човек треба да живее чесно, ако не може подобро.

Жената знае што сака, ама почесто и’ се остваруваат намерите.

Да пиеш или да не бидеш ?

Историјата не е невина. Многу влегле во неа.

Графит на ѕид од зграда :
Каде чучиш, таму и да ручаш.

Цвеќето мириса убаво, ама наивно.

Добар грав надалеку се слуша.

Решен е проблемот со одливот на учени луѓе. Решено е да се упропасти образованието.

Денешниве мажи не се повеќе тоа што никогаш не биле.
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот