ЈОГА И ПИЈАНСТВО

Go down

20110216

Пишување 

ЈОГА И ПИЈАНСТВО
Пијаниците би можеле да бидат и јога инструктори.


Savasana - Положба за опуштање.


Balasana - За мир и релаксација.


Setu Bandha Sarvangasana - Смирува мозок и нозе.


Marjayasana - За абдомен и колкови.


Halasana - Против болки во грбот и несоница.


Dolphin - За рамена,раце, труп и нозе.
Ananda Balasana - За колкови


Malasana
avatar
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот