АФОРИЗМИ 35 - ЗБУНЕТ

Go down

20110108

Пишување 

АФОРИЗМИ 35 - ЗБУНЕТ Empty АФОРИЗМИ 35 - ЗБУНЕТ
(за повеќе кликни на насловот)


Како најдобро да се заштитиш од вируси? Каде ти бараат да кликаш, ти не кликај.

Висока чизма кај жените толку убаво изгледа да ти е жал и нив да и’ ги соблечеш.

Чувствата се како семафор кој не работи исправно, а ти се обидуваш да изигруваш сообраќаец.

Креативна провокација е тоа кое малку се гледа, дава знаци и те тера да продолжиш.

Кога постои паралелна врска значи постои и паралелна димензија и можност за ќотек како паралела.

Која е вистинската личност? На сите им е пред очи, а само ретки можат да го видат.

Губењето на основните нагони резултира со партиска определеност.

Тешко е да се прифати мудрост од некој кој зема 200 евра плата.

Дозволивме да се развие политичкото зло и чекаме да овене само од себе иако редовно го храниме и наводнуваме.

Ако се избегнува да се говори за одреден проблем, тоа значи дека постои во поголем обем.

Машкото “Никогаш повеќе!“, обично трае до првата женска насмевка.

Првиот впечаток е како кога купуваш обувки : Да се удобни, да одговара цената и сакаш да се квалитетни.
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот