АФОРИЗМИ 34 - ЗБУНЕТ

Go down

20110101

Пишување 

АФОРИЗМИ 34 - ЗБУНЕТ Empty АФОРИЗМИ 34 - ЗБУНЕТ
(за повеќе кликни на насловот)


Ако ти стигне лична порака од мене која не е со манијачка и безобразна содржина, не отварај ! Не е од мене!

Какво животно чува, таков е и сопственикот, а таков и софтвер користи.

Политиката е најзаостанатиот дел од шоу бизнисот затоа што таму одат најслабите забавувачи и глумци.

Некогаш животот беше едноставен : Напорна селска работа, чист воздух, мисионерска поза...

Велат дека ние мушките прво размислуваме за секс, па после за љубов...ако се погоди сексот. Нели не е така?

Некултурно е да зјапнеш во женските истакнати атрибути иако друго ништо не се гледа.

Се’ што е човечко и женско, не ми е странско и туѓо.

Ѓаволот дошол на земјата и мислел како да има моќ, да се маскира но и на сите да им биде пред очи. Неговата слика ја има на секоја валута.

Жена која држи до себе, ништо што и’ е до колена не пушта меѓу нив.

И ние сме организирани како пчелите, само што кај нас трутовите и матиците не создаваат нов живот туку само серат.

Каков си, такви проблеми имаш.

Мислам дека и политката треба да ја забранат и да ја стават во редот на опојни и халуциногени дроги.

Моќ е кога без проблеми саканата на раце ја носиш кон креветот во најодалечената соба.

Женската насмевка е првото нешто што сакаме да ни’ се случи за да можеме да размислуваме за второто.

Кога раскинуваат лути се повеќе на себе затоа што не знаеле дека не се сакале.

Против лошото во себе не смее да има борба, можеш само упорно да настојуваш да го убедиш да прави добро.

Штом си слабо платен значи тој кој те плаќа ви се меша во врската.

Подобро е врапче во рака од гулаб на гранка, тоа го знаеме, но ако нема ни од двете, тогаш ќе си играш со црвчето.

Убава мисла кон некого секогаш не значи секс, но сексот е секогаш убава мисла.

Ако успееш и во новата година да го задржиш тоа кое го имаш, тоа значи дека си заслужил и нешто подобро да стекнеш.

Во новогодишната ноќ многу чаши и нозе високо се креваат заради среќен влез во новата година.

1 јануари е прв ден во годината. Тогаш е важно да бидеш прв.
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот