УТЕХА ЗА СТУДЕНТИТЕ

Go down

20100122

Пишување 

УТЕХА ЗА СТУДЕНТИТЕ
(за повеќе кликни на насловот)
Ова треба да го знааат оние студенти на кои им е потребна утеха по неположениот испит. Сигурни сме дека ќе стекнат поголема самодоверба. Па видете зошто паѓаме на испити!


 • Годината има 365 дена за учење


 • Кога ќе земеш дека има 52 недели, остануваат само 313 дена.


 • Во лето отпаѓаат 50 дена, бидејќи е претопло за работење, затоа остануваат 263 дена.


 • Спиеме 8 часа дневно во една година, кога ќе се соберат тоа е 122 дена, значи остануваат 141 ден.


 • Ако ништо не работиме еден час дневно, тоа се 15 денови помалку, значи останувааат 126 денови.


 • Сите поминуваме 2 часа на оброк и така губиме 30 дена годишно, па ни остануваат 96 денови во годината


 • Дневно поминуваме 1 час на телефон зборувајќи со фамилија, пријатели, кое ни зема 15 дена и остануваат 81 ден.


 • Испитите и тестовите ни земаат 35 денови во годината, па ни остануваат 46 дена.


 • Земаме околу 40 дена годишен одмор и доаѓаме до бројка од 6 дена.


 • Да речеме дека сме болни најмалку 3 дена, со што ни останува само 3 дена за учење.


 • Ако излеземе само 2 пати, ни остана 1 ден.


 • Ама тој ден ви е роденден..затоа...


Ви посакуваме среќа на испитите!
avatar
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот