АФОРИЗМИ 32 - ЗБУНЕТ

Go down

20101215

Пишување 

АФОРИЗМИ 32 - ЗБУНЕТ Empty АФОРИЗМИ 32 - ЗБУНЕТ
(за повеќе кликни на насловот)


Сеќавање на бившата е како сеќавање на одмор во кој повеќето денови биле врнежливи.

Времето е само растојание помеѓу оргазми.

Заради прва импресија често се однесуваме како обратни и дури потоа си го покажуваме своето вистинско лице.

Ако некој нов пријател те праша што има ново, а не знае ни што има старо, тоа значи дека сака нешто младо, а не старо.

Што зборувам и што правам скоро е исто. Другите ми ја увеличуваат разликата.

Во што е разликата помеѓу мудрец и поп? Ај натерај некој поп да јаде скакулци и мед и да медитира во пустина.

За народот важат европски закони и европски цени, но азијски плати. За политичарите важат, азијски закони и азиски цени, но европски плати.

Едношалтерски систем значи - наместо два -три шалтера како досега, да работи само еден и така да се ствара поголема гужва и нервоза.

Може да те заболи само што ќе го видиш, а не па да ти се случи.

Тешко е да се препознае каков карактер има, дури може и никогаш да не го препознаеш.

Љубов е кога на секои пет минути помислуваш на иста личност, а не на иста работа со иста личност.

Можеш да се дружиш со луѓе со повисок статус од твојот, но ако не ги задоволиш, сигурно ќе зажалиш.

Слушај го внимателно партнерот на почетокот од врската додека те фали. Потоа направи список на зборовите кои ги употребил. На друг список наведи ги со обратен смисол и точно ќе знаеш што ќе ти каже на крајот.

Комуникација со нервозна личност, за кои се знае дека имаат навика да избрзуваат, е иста како жена со некој кој прерано ејакулира.

Пишува дека жените за време на овулација се деконцентрирани и расеани. И кај им е тогаш паметот?

Никако не можам да сфатам што поинаку кажал Маркс од Исус.

Мракот е недостаток на светлина, Тоа значи се однесува на работното време.

Често некои кои нешто научиле потоа зборуваат и за тоа што не го знааат. Кој ништо не учи па ептен се познава дека не знае што зборува.

Кој од прва те фали значи не те разбрал добро.

Менталните препреки се посилни од металните.
mekici
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот